Witkość skóry brzucha, ramion i ud

Witkość skóry brzucha, ramion i ud

Starzenie się jest nieuniknionym i naturalnym biologicznym procesem, na który wpływ mają zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Skóra ulega zazwyczaj starzeniu szybciej niż pozostałe narządy naszego ciała, a efekty tego procesu są najbardziej widoczne w postaci wiotkości, spadku napięcia i elastyczności.

Skąd się bierze wiotka skóra?

Wiotka skóra powstaje na skutek procesu, który ma wiele przyczyn. Zwykle związany jest z naturalnymi, fizjologicznymi procesami starzenia. W miarę upływu czasu, skóra traci swoje naturalne rusztowanie, staje się sucha i zaczyna tracić swoją jędrność. Wiotkość skóry może pojawiać się także jako jeden z efektów nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV (fotostarzenie), które prowadzi do rozpadu i zaniku kolagenu oraz elastyny stanowiących jej swoistą podporę. Badania dowodzą, że wiek biologiczny skóry systematycznie narażanej na kontakt ze słońcem (szczególnie w obrębie twarzy, dekoltu i dłoni) wyprzedza nawet o 30 lat naturalny wiek metrykalny!

W przypadku ciała utrata elastyczności skóry może być także spowodowana znaczną utratą masy ciała, pojawia się również u wielu kobiet po ciąży, problem dotyczy wtedy najczęściej okolicy brzucha. Miejscami problematycznymi są również dla wielu pań ramiona czy wewnętrzna strona ud.

Objawy starzenia się skóry, w tym jej wiotczenie, są cechą indywidualną każdego człowieka i często nie są związane z wiekiem. Naturalny proces jest nieunikniony. Mamy jednak wpływ na tak zwane starzenie zewnątrzpochodne, zależne od tego, jaki prowadzimy tryb życia i jak obchodzimy się z naszą skórą (opalanie, używki, dieta, styl życia).

Jakie możemy polecić metody leczenia wiotkiej skóry?

Problem wiotkiej skóry wymaga konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Spotkanie ma na celu analizę i ocenę stanu skóry oraz zaplanowanie skutecznej terapii. Poprzez zabiegi zwiększamy napięcie zwiotczałej tkanki, które następuje na skutek obkurczania się włókien kolagenowych, jak również stymulujemy procesy odnowy skóry.

  • Bezinwazyjny lifting – HiFu Finesse

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound – zogniskowana fala ultradźwiękowa) stanowi doskonałą alternatywę chirurgii. Obecne pozwala na uzyskiwanie zbliżonych efektów estetycznych bez wyłączania pacjenta z normalnego funkcjonowania a zamierzone efekty również uzyskuje się w wyniku jednego zabiegu, dodatkowo dochodzi do przebudowy skóry i znacznej poprawy jej kondycji.

  • RF mikrogłowy SECRET
  • Terapia kolagenowa Nithya Body

Preparat na bazie kolagenu, podany w formie mezoterapii, ma na zasadzie biostymulacji uzupełnić jego niedobory w skórze oraz zniwelować efekty jego ubytków. Terapia jest bardzo skuteczna w walce z wiotkością skóry różnych części ciała. Zabieg jest bardzo bezpieczny i może być stosowany niezależnie od wieku pacjenta. Terapii możemy poddawać młodą skórę w celu hamowania procesów starzenia lub skórę dojrzałą, by przywrócić jej napięcie i młodszy wygląd.

  • Osocze bogatopłytkowe
  • Mezoterapia z aminokwasami, peptydami