HIFU Finesse

HIFU Finesse

Co to jest HIFU FINESSE ?

To nowej generacji urządzenie wykorzystujące technologię skoncentrowanych ultradźwięków (High Intensity Focused Ultrasound) o dużym natężeniu, których efekty można porównywać do osiągalnych do niedawna tylko metodami chirurgicznymi. Zabieg służy do uzyskania długotrwałego efektu liftingu twarzy i ciała widocznego już po pierwszej procedurze. HIFU FINESSE wywołuje powstawanie wielu drobnych punktów koagulacji wskutek podgrzewania tkanek we wszystkich warstwach skóry, tkance tłuszczowej i mięśniach, bez naruszenia ciągłości naskórka. W wyniku selektywnego podgrzania tkanki obkurczają, powstałe mikrouszkodzenia stymulują powstawanie nowego kolagenu. Technologia HIFU jest znana i używana w medycynie od ponad 20 lat. W medycynie estetycznej stosowana jest od kilku lat i jej popularność wciąż rośnie. Aparatura HIFU FINESSE posiada 5 wymiennych kartridży – 3 do konturowania twarzy i 2 do modelowania ciała. Kartridże do twarzy FINESSE emitują wiązki o częstotliwości 4,0 MHz o głębokości skupienia 4,5mm oraz 6,7 MHz o głębokości 1,5mm i 3mm. Kartridże do ciała emitują wiązki o częstotliwości 1,0 MHz o głębokości skupienia 6 mm i 9mm. Pozwala to na koncentrację fali na żądanej głębokości, którą operator wybiera w zależności od leczonego problemu (np. wiotkość skóry twarzy czy nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu).

Jakie są zalety HIFU FINESSE?

 • możliwość ujędrnienia każdej części ciała
 • uzyskanie efektu po jednym zabiegu
 • brak rekonwalescencji – pacjent wraca do swoich zajęć bezpośrednio po zabiegu
 • stopniowa poprawa jędrności i napięcia skóry do 3miesięcy po zabiegu
 • długotrwałe utrzymywanie się efektu
 • umiarkowane dolegliwości bólowe tylko podczas procedury

Jak wygląda zabieg ?

Podobnie jak przed każdą inną procedurą i ta jest poprzedzona wywiadem dotyczącym stanu zdrowia pacjenta oraz jego oczekiwaniami. Lekarz kwalifikuje do zabiegu, przedstawia plan terapii i jej zakres. Pacjent po zapoznaniu się z formularzem zgody analizuje go wspólnie ze specjalistą i wyraża zgodę na zabieg. Po określeniu obszaru poddawanego terapii nakładany jest specjalny żel na skórę a następnie przykładane są określone przetworniki o różnej głębokości. Pojedyńcze wyzwolenie energii może być odczuwalne jako delikatne ukłucie, mrowienie lub rozchodzenie się ciepła. Czas zabiegu zależy od leczonego obszaru i waha się od 30 minut do 2godzin. Bezpośrednio po zabiegu na skórze pacjenta może pojawić się rumień, który ustępuje do 2 godzin. Nie ma przeciwwskazań aby po procedurze wrócić do codziennych zajęć.

Czy zabieg jest bolesny ?

Doznania odczuwane podczas zabiegu pacjenci opisują jako lekkie ukłucia, mrowienie czy rozchodzenie się ciepła. Nie wymaga to stosowania leków przeciwbólowych czy stosowania innego znieczulenia.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt uzyskujemy po upływie 2-3 miesięcy. Przebudowa tkanek następuje do 6 miesięcy po procedurze. Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu widoczna jest początkowa, bardzo korzystna zmiana wyglądu. Efekt w obrębie twarzy utrzymuje się około 2 lat. Aktualnie brak dostępnych danych dotyczących długości utrzymywania się zadowalającego efektu na ciele.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Brak specjalnych zaleceń. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 • stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu
 • zmiany skórne w miejscu wykonywania zabiegu
 • opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu
 • ciąża
 • choroba nowotworowa

Jakie mogą być skutki uboczne po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu na skórze pacjenta może pojawić się rumień, który ustępuje do 2 godzin. Przez kilka dni miejsca leczone mogą być nieco obolałe, może na nich wystąpić niewielki obrzęk. Rzadko pojawiają się pojedyncze zasinienia. Dolegliwości te ustępują po 2-3 dniach, zasinienia po 7-14 dniach. Zabieg HIFU FINESSE jest zabiegiem o wyjątkowo korzystnym profilu bezpieczeństwa. Bardzo rzadko zdarzają się jednak oparzenia skóry w postaci linijnych zgrubień, które zwykle zanikają po kilku tygodniach. Zaobserwowano również sporadyczne występowanie blizn.