Korekta kształtu nosa

Niechirurgiczna korekta kształtu nosa

Niechirurgiczna korekta kształtu nosa – zwana też NIECHIRURGICZNĄ RHINOPLASTYKĄ jest pionierską, rewolucyjną i nieinwazyjną metodą, która stanowi alternatywę dla tradycyjnej operacji korekty nosa. Pozwala uzyskać zadowalający efekt korekcji nosa, unikając bolesnego zabiegu chirurgicznego. Wykorzystując działanie kwasu hialuronowego zabieg pozwala zniwelować garby i nierówności, czy podnieść czubek nosa. Oczywiście poprzez użycie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego nie osiągniemy takich rezultatów, jak w przypadku chirurgicznej korekty nosa, ale znaczną poprawę kształtu, wypełnienie zagłębień, prostowanie grzbietu i optyczne zwężenie nosa.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, wykonywany jest bez znieczulenia. Najczęściej podawany preparat wypełniający zawiera lidokainę, która łagodzi nieprzyjemne odczucia zabiegu. Następnym krokiem jest wstrzyknięcie wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, dobranego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Preparat ma zniwelować zagłębienia, wygładzić ostre kąty lub zmienić kąt wierzchołka nosa, przywracając w ten sposób symetrię. Podczas zabiegu pacjent, we współpracy z lekarzem wykonującym zabieg, może utrzymywać pełną kontrolę nad wyglądem nosa, by zoptymalizować efekt. W celu podniesienia wierzchołka nosa można dodatkowo zastosować toksynę. Wykonanie niechirurgicznej korekcji nosa trwa około 30 -40 minut.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Niechirurgiczna korekcja nosa rozwiązuje problem widocznych garbów, opadających wierzchołków, zakrzywionych nosów o widocznej dysproporcji. Nieodzowną zaletą jest bezpieczeństwo i szybkość zabiegu – bez ryzyka powikłań pooperacyjnych, długiej rekonwalescencji, która towarzyszy tradycyjnej rynoplastyce. Zabieg szczególnie polecany u osób, które mają niewielki defekt, a chcą przywrócić okolicy nosa właściwe proporcje.

Kiedy obserwujemy pierwsze efekty zabiegu i jak długo się utrzymują?

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie i dlatego jest w pełni bezpieczna, nie uczula i natychmiast wypełnia obszar poddawany zabiegowi, integralnie łącząc się z tkanką. Kwas hialuronowy wiąże wodę w naskórku oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu – nawet gdy jest stopniowo wchłaniany – nadal zachowuje efekt wypełnienia. Efekt korekty nosa utrzymuje się nawet do 2 lat. Tuż po zabiegu nos pacjenta wygląda na mniejszy i bardziej atrakcyjny. Sam zabieg nie powoduje utrzymujących się zasinień ani opuchlizny. Bezpośrednio po zabiegu nos może być tkliwy i lekko zaczerwieniony (w zależności od ilości nakłuć). Pacjenci zazwyczaj mogą wrócić do codziennych aktywności, nałożyć makijaż już bezpośrednio po zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • zmiany zapalne w obrębie skóry
  • skłonność do występowania blizn przerostowych
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych
Czy trzeba się specjalnie przygotować do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Po prostu być zdrowym! Zawsze trzeba zwrócić uwagę na ewentualne alergie, które występują. Nie wolno wykonywać zabiegu u pacjenta, który jest uczulony na lidokainę ( środek znieczulający zawarty w większości preparatów kwasu hialuronowego). W takiej sytuacji trzeba powiedzieć o tym lekarzowi aby wybrał preparat bez tego środka. Pamiętać o tym aby przed przystąpieniem do zabiegu mieć zdrowe zęby ! Jeżeli jesteście w trakcie leczenia stomatologicznego lub je planujecie zróbcie to przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej.

Pamiętać aby na tydzień przed terminem zabiegu nie zażywać leków zmniejszających krzepliwość krwi typu aspiryna czy ibuprofen. Osoby mające wyjątkową skłonność do siniaków, krwiaków mogą tydzień przed zabiegiem przyjmować witaminę C 1000mg/dziennie, Rutinoscorbin 3×3 tabletki dziennie.

UWAGA !
Osoby uczulone na jad osy!