Radiesse – hydroksyapatyt wapnia

Radiesse

Co to jest Radiesse?

To oryginalny preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia, który nie tylko skutecznie, bezpiecznie i natychmiast wypełnia zmarszczki, ale też modeluje kontur twarzy, dając długotrwały efekt odmłodzenia. Idealny dla osób, które narzekają na widoczne już oznaki upływającego czasu – pogłębienie zmarszczek, bruzd w okolicach nosa, ust i podbródka, zwiotczenie podbródka, opadanie polików, utratę gęstości skóry, szczególnie widoczną w okolicy kości jarzmowych i na policzkach. Zwiększa gęstość skóry, poprawia jej strukturę, jednak bez nadmiernego dodawania objętości Zabieg ten daje też dobre efekty w regeneracji grzbietów dłoni. Hydroksyapatyt wapnia zawarty w produkcie ma unikalny i opatentowany skład, identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. Gwarantuje to pełne bezpieczeństwo zabiegu. Dzięki specjalnemu żelowemu nośnikowi głównej substancji, możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po iniekcji. Z czasem (po około 4 miesiącach) żel zostaje pochłonięty przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty.

Jaki jest jego mechanizm działania?

Preparat zapewnia natychmiastową korekcję. Jego działanie w pierwszej fazie opiera się na stworzeniu rusztowania stąd natychmiastowy efekt korekty zmarszczek. W drugim etapie następuje stymulacja fibroblastów. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach „rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

Czy naprawdę ten zabieg jest tak spektakularny, jak twierdzą specjaliści?

Mówiąc obrazowo: twarz młodego człowieka przypomina kształtem literę V. W procesie starzenie litera V się odwraca. Opadają poliki, poszerza się broda. Skóra traci swoje „rusztowanie” tworzone wcześniej przez zanikające włókna kolagenu. Preparat stosowany w zabiegu zbudowany jest z mikrocząsteczek wapnia i specjalnej bazy żelowej, która natychmiast wypełnia zmarszczki. Wstrzyknięta pod skórę substancja tworzy wspomniane wcześniej rusztowanie, które sprawia, że skóra od razu staje się bardziej elastyczna i gęsta. Należy przy tym zaznaczyć, że nie ma tu efektu powiększenia objętości czy tzw. napompowania. Preparat pobudza wydzielanie naturalnego kolagenu, którego utrata, postępująca z wiekiem doprowadziła wcześniej do zwiotczenia skóry. Po czterech miesiącach żel zostaje zaabsorbowany przez makrofagi i znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. Skóra jest radykalnie odmłodzona.

Czy zabieg jest faktycznie bezpieczny?

Tak, potwierdzają to liczne badania kliniczne. Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia o składzie, identycznym z tym, jaki występuje w ludzkich tkankach – kościach i zębach. Organizm dobrze więc go przyswaja, nie odrzuca; nie ma reakcji alergicznych. Z tego też powodu zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a pacjent tuż po zabiegu może normalnie funkcjonować. Czasami tylko może pojawić się lekki obrzęk, ból, zasinienia czy zaczerwienienie, które ustępują po kilku dniach.

Jakie są wskazania do zabiegu?
 • modelowanie okolic kości jarzmowej oraz linii żuchwy
 • modelowania policzków
 • wypełnienie grzbietów dłoni
 • likwidacji bruzd nosowo – wargowych
 • likwidacji zmarszczek, tzw. „marionetek”
 • niechirurgiczna korekta nosa
 • zagęszczenie skóry
 • blizny potrądzikowe
Co jest przeciwwskazaniem do zabiegu?
 • ciąża, okres karmienia piersią
 • ostre bakteryjne, miejscowe choroby skóry
 • miejscowe stany zapalne, gorączkowe, rumieniowe
 • niewyrównana cukrzyca
 • choroba nowotworowa
 • alergie na stosowany preparat
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew wcześniejsze zabiegi z użyciem wypełniaczy permanentnych
Jak wygląda skóra po zabiegu?

Najczęściej zaraz po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Bywa, że w miejscu iniekcji pojawia się lekkie zasinienie, które utrzymuje się przez kilka dni. Do trzech dni można wyczuwać lekkie nierówności w miejscu podania preparatu, może utrzymywać się również niewielki obrzęk czy/i tkliwość.

Jakie są efekty zabiegu?

Efekty po zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się zazwyczaj ponad rok, a u wielu pacjentów nawet ponad 2 lata. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, ale po 3-4 miesiącach zaleca się konsultację lekarską, podczas której lekarz dokona oceny i w razie potrzeby wykona zabieg uzupełniający. Pacjenci z reguły zaraz po wypełnieniu wracają do pełnej aktywności. Możliwe objawy niepożądane takie jak obrzęk, ból, zasinienia czy zaczerwienienie ustępują zwykle po 2-3 dniach.