Peeling Yellow Peel

Peeling Yellow Peel

Co to jest Yellow Peel

Yellow Peel jest złuszczającym peelingiem chemiczny zawierającym w składzie: kwas azelainowy, retinolowy, kojowy, fitowy, askorbyl palmitynowy, a także wyciąg z rumianku.

Czy jest skuteczny

Yellow Peel jest jednym z najskuteczniejszych peelingów chemicznych dostępnych na rynku. Jego najważniejszym atutem są długotrwale utrzymujące się efekty zabiegu (nawet do kilkunastu miesięcy) i niesamowita skuteczność. Yellow Peel jest zabiegiem działającym w głębokich warstwach naskórka, dzięki czemu przynosi znaczącą poprawę kondycji skóry i bardzo szybko zauważalne efekty.

Kiedy warto pomyśleć o tym zabiegu

Jeżeli więc zależy Ci na pozbyciu się drobnych zmarszczek, poprawie jędrności skóry, ale też usunięciu przebarwień czy blizn pozostałych po trądziku, a nie chcesz poddawać się bardziej złożonym zabiegom medycyny estetycznej to Yellow Peel jest wyborem właśnie dla Ciebie.

Jakie są wskazania do zabiegu

Yellow Peel najlepsze rezultaty przynosi w zwalczaniu:

  • wiotkości skóry, drobnych zmarszczek
  • wiotkości skóry wokół oczu
  • przebarwień na twarzy dłoniach czy dekolcie
  • blizn i pozostałości po trądziku
  • łojotokowych zaburzeń skóry

Na jakie obszary ciała jest polecany

Ten typ peelingu polecany jest na przebarwienia i drobne zmarszczki twarzy, wokół oczu, szyję, dekolt i dłonie.

Jak wygląda zabieg

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzana jest konsultacja podczas której oceniany jest fototyp skóry pacjenta oraz rodzaj i zasięg problemu, który peeling powinien zwalczać. Procedura zabiegowa rozpoczyna się od oczyszczenia skóry i przygotowania jej specjalistycznymi preparatami z kwasem glikolowym. Następnie na skórę, na 20-30 minut nałożona zostaje maska Yellow Peel. Po zmyciu maski nakładana jest jej kolejna warstwa. Ilość warstw zależna jest od indywidualnej reakcji skóry na zabieg oraz efektów, jakie chcemy uzyskać. W zależności od intensywności problemu czas aplikacji preparatu jest indywidualnie dobierany do skóry pacjenta i trwa od 1 do 3 godzin.

Jak postępować po zabiegu

Kluczowymi wskazaniami pozabiegowymi są: ochrona wraz z intensywnym nawilżaniem skóry. Do 10 dnia po zabiegu zaleca się myć skórę wyłącznie mydłem o neutralnym pH. Należy też unikać słońca i zawsze używać filtrów ochronnych.

Kiedy możesz się spodziewać efektów zabiegu i jak często należy powtarzać procedurę

Efektem Yellow Peel jest rozświetlona, znacząco gładsza i pozbawiona przebarwień, drobnych zmarszczek i blizn skóra. Efekt działania peeelingu jest widoczny gołym okiem i utrzymuje się do roku pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji skóry. Terapia Yellow Peel nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jednak zabieg można powtarzać co 30 dni aż do uzyskania wymarzonego efektu. Na ostateczny rezultat działania Yellow Peel pacjent musi poczekać do kilkunastu dni po zabiegu, ponieważ w tym czasie skóra regeneruje się i złuszcza. W tym czasie może być również lekko zaczerwieniona i sprawiać wrażenie „ściągnięcia”.

Jak wygląda pacjent po zabiegu

Przez około 24 – 48 godzin po zabiegu na skórze może utrzymywać się niewielki rumień, pacjent może doznawać uczucia ściągania i napięcia skóry. Przez kolejne 3-4 dni skóra ulega złuszczeniu, co jest elementem naturalnego procesu regeneracji.

Czy są jakieś skutki uboczne

Efektem ubocznym jest chwilowy rumień twarzy, który zazwyczaj mija w kilka dni po zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest: przewlekłe zakażenia wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne, atopowe i łojotokowe zapalenie skóry, choroby autoimmunologiczne oraz dermatoza ze stanem zapalnym. Ponadto obecność brodawek i znamion w miejscu poddanym zabiegowi, a także stosowanie retinoidów, fototerapii i ciąża.