Infuzja tlenowa
Jak wygląda zabieg?
Kwas hialuronowy i indywidualnie dobrane do potrzeb skóry serum przenikają w głąb skóry za pomocą specjalnego aplikatora, który po zbliżeniu do skóry na odległość około 1 mm wtłacza dobroczynne substancje, wykorzystując czysty tlen hiperbaryczny. Zabieg jest bezpieczny i pozbawiony przeciwwskazań. Mogą go wykonywać zarówno kobiety ciężarne, jak i posiadacze skór problematycznych. Zabieg infuzji tlenowej można wykonywać nie tylko na twarzy (także na powieki i usta!), ale też na ciele i skórze głowy. Zbieg zaczyna się on od demakijażu i peelingu, a kończy nałożeniem maski (kremowej lub w płacie) albo barem tlenowym. Infuzja tlenowa jest całkowicie bezbolesna, wręcz przyjemna. Wtłaczanie składników aktywnych za pomocą hiperbarycznego tlenu przypomina delikatny masaż, skutecznością dorównujący mezoterapii.
Jak wyglądają efekty?
Infuzja tlenowa daje świetne efekty na szyi, dekolcie czy dłoniach. Skóra nabiera wyraźnie młodszego wyglądu, emanuje świeżością, staje się jedwabista i miękka. Zaczyna się on od demakijażu i peelingu, a kończy nałożeniem maski (kremowej / w płacie) lub barem tlenowym. Infuzja tlenowa jest całkowicie bezbolesna, wręcz przyjemna. Wtłaczanie składników aktywnych za pomocą hiperbarycznego tlenu przypomina delikatny masaż, skutecznością dorównujący mezoterapii.
Jakie są zalety zabiegu?
- intensywne nawilżenie na poziomie komórkowym
- dotlenienie komórek skóry i pobudzenie ich procesów metabolicznych
- bezpieczeństwo bez względu na wiek
- możliwość zastosowania na skórę twarzy, szyi, dekoltu czy głowy
- efekty widoczne już po pierwszym zastosowaniu
- skoncentrowane koktajle o natychmiastowym i intensywnym działaniu
Kiedy można zastosować zabieg, co jest wskazaniem do jej wykonania?
- skóra odwodniona
- poszarzały koloryt
- wiotkość skóry
- brak witalności
- poprawa jakości skóry
Co jest przeciwwskazaniem do tego zabiegu?
Zabieg infuzji tlenowej jest zupełnie nieinwazyjny. Jedynymi przeciwwskazaniami są aktywne stany zapalne skóry bądź infekcje.
Ile zabiegów potrzeba do osiągnięcia najlepszego efektu?
- Dawka uderzeniowa to seria 6 zabiegów, wykonywanych raz na tydzień.
- Dla podtrzymania efektów kuracji można wykonywać zabieg 1-2 razy w miesiącu.
Jakie są efekty infuzji tlenowej?
Tuż po zabiegu skóra staje się jedwabista, świeża, pełna zdrowego blasku. Na takiej skórze doskonale trzyma się makijaż – to zatem idealny zabieg bankietowy. Infuzja tlenowa – stosowana regularnie, np. raz w tygodniu – pozwala na wypełnienie drobnych zmarszczek, redukcję cienkich linii, wygładzenie okolicy oczu i ust, delikatny lifting i poprawę napięcia skóry, a także rozjaśnienie przebarwień. Zabieg jest bezpieczny i mogą z niego korzystać również kobiety w ciąży oraz osoby, które mają skórę skłonną do podrażnień. Ponadto, infuzja tlenowa sprzyja szybkiej rekonwalescencji po wszelkiego rodzaju zabiegach estetycznych i laserowych.
Jak długo trwa zabieg?
Czas trwania zabiegu waha się od 75 do 90 minut.
Czy infuzja tlenowa jest zabiegiem także dla mężczyzn?
Tak. To zabieg lubiany przez mężczyzn, ponieważ większość z nich nie przepada za inwazyjnymi metodami dbania o urodę. Panowie są za to fanami masażu, a właśnie z takimi doznaniami kojarzą się im zabiegi z hiperbarycznym tlenem. Wielu z nich zasypia w trakcie zabiegów infuzji tlenowej.
Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?
W trakcie zabiegu dobierana jest odpowiednia pielęgnacja domowa do pielęgnowania skóry w celu podtrzymania efektów. Nie zaleca sią wykonywania makijażu bezpośrednio po zabiegu.