Cosmelan

Cosmelan

Czym jest Cosmelan

Cosmelan jest nowoczesną i bezpieczną terapią depigmentacyjną dostępną na polskim rynku. Nie zawiera substancji o działaniu keratolitycznym. Zabieg ma działanie regenerujące oraz wygładzające. Redukuje rozszerzone pory. Zabieg jest w pełni bezpieczny i można wykonywać go przy każdym typie skóry.

Preparat można stosować do każdego rodzaju skóry i przebarwień o różnej etiologii. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma), przy skórze tłustej lub mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku. Zabieg powinien być wykonywany przez lekarza lub kosmetologa współpracującego z lekarzem. Po jednym zabiegu Cosmelan przebarwienia ulegają redukcji o 95% w dość szybkim czasie – pomiędzy 8 a 21 dniem – w zależności od osobniczych skłonności pacjenta. Kuracja, nie eliminuje natomiast skłonności do powstawania przebarwień – dlatego też istotne jest aby korzystać z wiedzy, którą przekazuje pacjentowi osoba przeprowadzająca zabieg

Jak działa Cosmelan

Mechanizm działania Cosmelan jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, czyli enzym uczestniczący w procesie formowania barwnika melaniny, substancje te odwracają przemiany metaboliczne w łańcuchu. Preparat zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Cosmelan jest jedną z najskuteczniejszych kuracji wybielających w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku.

Na jakie obszary ciała jest polecany Cosmelan

Cosmelan polecany jest na cały obszar twarzy jak również na inne miejsca na ciele, takie jak dłonie, ramiona dekolt, na których występują przebarwienia.

Jak wygląda zabieg

Terapia składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap odbywa się w gabinecie lekarskim gdzie przeprowadza się zabieg. Na wstępie skóra jest oczyszczana i odtłuszczana. Następnie nakładana jest maska Cosmelan . Maska ma kolor musztardowy i stanowi podstawę kuracji. Głównym celem zabiegu jest eliminacja plam.

Drugim etapem jest pielęgnowanie skóry w domu przez pacjenta. Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją wodą, po około 5 godzinach ( czas trzymania maski ustala lekarz konsultujący lub wykonujący zabieg w zależności od fototypu skóry pacjenta). Następnie pacjent stosuje krem Cosmelan 2 przez 3 miesiące od zabiegu według schematu dobranego przez osobę wykonującą zabieg oraz krem nawilżający. Całość terapii nie powinna być przerwana pod żadnym pozorem w założonym czasie. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających. W przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte.

Kiedy możesz się spodziewać efektów zabiegu i jak często należy powtarzać procedurę

Po rozpoczęciu kuracji pierwsze efekty są widoczne po około tygodniu. Zależy to od fototypu skóry. U osób z ciemna karnacja plamy znikają po 8 do 10 dniach. Natomiast u osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99 proc. przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95 proc. Zalecane jest aby zabieg był powtarzany z tego względu, że jeśli leczenie preparatem Cosmelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie. Ponadto przeprowadzenie zabiegu nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa na okres prowadzonej terapii. W celu uzyskania długotrwałego efektu zabiegu należy stosować się do zaleceń pozabiegowych.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu

Przeciwwskazaniami do zabiegu są ciąża, depilacja (przeciwwskazanie względne), epilacja laserowa (ok. 2 tygodni przerwy), trądzik w fazie aktywnej (przeciwwskazanie względne), słońce/ekspozycja na promieniowanie UV (przeciwwskazanie względne), opryszczka w fazie aktywnej, aktywne stany zapalne, peelingi chemiczne (ok. tygodnia przerwy), Roacutan (ok. 6 miesięcy przerwy), pochodne witaminy A stosowane zewnętrznie (ok. 2 tygodni przerwy).

Dla kogo jest Cosmelan

Cosmelan jest zabiegiem bezpiecznym, odpowiednim dla każdego fototypu i rodzaju skóry. Zabieg powoduje kontrolowane złuszczenie skóry, a w efekcie zniknięcie przebarwień. Jeżeli Twoim problemem są przebarwienia, piegi, znamiona barwnikowe po kuracji preparatem Cosmelan pozbędziesz się ich. Po zabiegu twarz stanie się odmłodzona, a skóra rozjaśniona.

Wskazania po zabiegu

Po zabiegu kluczową kwestią jest regularna, zgodna ze wskazaniami lekarza aplikacja kremu Cosmelan 2. Jednak dla zachowania efektów terapii jak najdłużej, bezwzględnie należy pamiętać o profilaktyce – nie eksponować zbyt często i intensywnie skory na słońce oraz dbać o odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi.

Zalety zabiegu

  • jest to najskuteczniejsza kuracja wybielająca w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku
  • zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu
  • bardzo skuteczny w terapii przebarwień hormonalnych, zwłaszcza typu melasma, chloasma
  • bardzo wyraźnie rozjaśnia małe i specyficzne plamy takie jak piegi, znamiona barwnikowe i przebarwienia posłoneczne
  • może być wykonywany o każdej porze roku
  • odpowiedni dla każdego fototypu i rodzaju skóry
  • reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory
  • stymuluje odnowę kolagenu